Hakkımızda

Hoşgeldiniz, 
Bu bölümde alışkın olduğunuzun dışında bir anlatımla  Ada Gelişim'den bahsetmek isterim. 
Hayatımda dibe vurduğum dönemde, kendi sorularımın cevaplarını arayarak kişisel gelişim yolculuğuma başladım. Bulduğum soruların cevaplarının sadece bana ait olmadığını fark ettiğim için; benim gibi bu sorulara cevap arayanlara da yardımcı olabileceğim fikri ile aldığım karar Ada Gelişim'in doğmasına sebep oldu. 
Farkındalık sürecimin en can alıcı kısmı ise tekrar eden bir döngüydü. Senaryo hep aynıydı, farklı olan ise sadece yardımcı oyunculardı. Üstelik her tekrar biraz daha dibe sürüklüyordu. 
Bu süreçte hala birlikte yol aldığımız sevgili Bülent GARDİYANOĞLU ile yollarımız kesişti. Bülent GARDİYANOĞLU ile farkındalık çalışmalarımızı bütünün en yüksek hayrına olmasına niyet ederek sürdürüyoruz. 
Ada Gelişim; Seminerler, Atölye Çalışmaları, Farkındalık ve Eğitim Kampları, Bireysel ve Kurumsal Koçluk Seansları ile yaşam sürecinde tıkanılıkları olan ve cevaplar arayan birçok insana ışık olmaya devam ediyor.

Şükürler Olsun... 

                                                                                                                Esra Özdemir

Esra Özdemir Kimdir?

Ailemin ilk çocuğu olarak Bursa’da dünyaya geldim. İlköğretim ve liseyi Bursa’da, üniversite eğitimimi ise İzmir’de tamamladım.Dokuz Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve Pazarlama mezunuyum. Ayrıca Sosyoloji bölümü mezunuyum. Üniversite yıllarımda yaz aylarında ailem tatil yaparken ben  iş hayatını öğrenmek için Nergis Tekstil A.Ş’nin  İhracat bölümünde çalıştım. Söktaş A.Ş’nin bünyesinde yer alan Lee kotlarını üreten  Mavi Ege A.Ş. de iş hayatına başladım. İki yıl burada çalıştıktan sonra dekoratif ürünler üzerine kendi mağazamı açtım.  Daha sonra Türkiye’nin ilk residans sitelerinden olan Net Holding bünyesinde inşaa edilen Akyar Konaklarında pazarlama müdürü olarak görev yaptım.
Doğduğu andan itibaren bir birey olarak davrandığım oğlumun hayatıma katılması ile bir çocuğu en iyi annesi yetiştirebilir düşüncesiyle iş hayatıma bir süre ara verme kararı verdim. Onu elimden geldiğince insanlığa faydalı bir birey olarak en iyi şekilde yetiştirmek için öncelikle kendimi eğitip, sonra ona rehber olmaya çalıştım. Oğlum Mustafa Yağızhan Özdemir ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’nde eğitimine devam ediyor. Oğlumun yetiştirmek için iş hayatına ara verdiğim dönemde 2 yıl işletme eğitimi, 2 yıl ingilizce eğitimi ve 1 yıl dış ticaret eğitimi alarak kendimi geliştirmeye devam ettim.  
Erikli A.Ş.  ile çalışma hayatına tekrar geri döndüm. 2006 yılında Ada Pazarlama İhracat Dış Ticaret firmasını kurarak ev tekstili sektöründe ihracata yönelik çalışmalar ile ülkeye döviz girdisi sağlamaya başladık. Tam Perisos Turizm adıyla faaliyet gösteren seyahat acentasını kurmuşken 2008 yılında Dünya krizinde yurtdışındaki alacaklarımızı tahsil edemediğimiz için dış ticaret firmasında batış yaşadık.  
Bu olay kendimi ve hayatı sorgulamama yaradı. Kendimi içsel yolculuğuma başladım ve kişisel gelişim ile ilgili pek çok eğitimlere katıldım. Bu dönemde yolum yazar Bülent Gardiyanoğlu ile kesişti ve böylece kişisel gelişim ve farkındalık organizasyonları yapan Ada Gelişim doğdu. Halen aktif bir şekilde Ada Gelişim ile kişisel gelişim alanında ve Perisos Turizm ile turizm alanında yaşam yoluma devam ediyorum.

Sevgiyle...

                                                                                                                    Esra Özdemir

© 2019 by Ada Gelişim  ,  Sorularınız İçin /  Bizimle iletisime geçin adagelisim@gmail.com

  • Gri Instagram Simge
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Facebook Icon